درباره برنامه نویسی

برنامه نویسی یعنی چه؟

به زبان بسیار ساده، برنامه نویسی نوشتن دستوراتی است که یک سیستم - مانند یک کامپیوتر - دستورات ما را یکی پس از دیگری درک کرده و اجرا می کند. اکنون، یک زبان برنامه نویسی به عنوان یک برنامه نویس به ما کلمات، دستورات و قوانینی می دهد که به وسیله آنها می توانیم با کامپیوترها و سیستم های کامپیوتری صحبت کنیم.
به یاد داشته باشید که به مجموعه دستوراتی که در یک بسته می آید و به سیستم داده می شود و سیستم آن را درک می کند نرم افزار یا اپلیکیشن نامیده می شود.
توجه داشته باشید که یک برنامه کامپیوتری چیزی جز حل یک مشکل نیست. به عبارت دیگر نرم افزارها یا اپلیکیشن ها برای حل یک مشکل خاص طراحی و به بازار عرضه می شوند. اکنون، هر چه مشکل بزرگتر و جهانی تر باشد، آن نرم افزار مفیدتر و محبوب تر خواهد بود.
در واقع علاقه مندان به برنامه نویسی باید سعی کنند یکی از دغدغه ها یا مشکلات جامعه خود را برطرف کنند تا نرم افزار آنها مورد استقبال عموم قرار گیرد. قبل از شروع برنامه نویسی و انجام پروژه، یک برنامه نویس باید دقیقا بداند که قرار است چه مشکلی را حل کند و مهمتر از آن اینکه آیا مشکلی که سعی در حل آن دارد واقعاً دغدغه درصد قابل توجهی از جامعه است یا یک جامعه. پوشش دادن. گروه کوچکی از کاربران
هر برنامه کامپیوتری یا به عبارتی هر نرم افزاری مجموعه ای از دستورات است که به ترتیبی خاص به کامپیوتر داده می شود و یکی پس از دیگری اجرا می شود. به عنوان مثال، یک ویروس - که یک برنامه کامپیوتری مخرب است - دستوراتی بر اساس از بین بردن یا از بین بردن بخشی از اطلاعات ذخیره شده در رایانه دارد.

 

پرینت

© طراحی شده توسط بهین استارت

V.1013