ارتباط توکن ها

ارتباط توکن های NFT و متاورس

در دنیای فیزیکی می توان مایملک هر شخص و مالکیت او را تعیین نمود. همچنین مشخص کرد که یک کالا اصلی و یونیک، و یا تقلبی است. هدف metaverse اختلاط بیشتر فعالیت های زندگی واقعی با دنیای مجازی است. بنابراین اصلی بودن کالا و مالکیت بر کالاها، در این دنیای سه بعدی امر مهمی می باشد.
منظور از توکن غیر مثلی  یا Non-Fungible Token  گروه ویژه ای از توکن‌ های کریپتو هستند  که با کمک فناوری بلاک‌ چین تولید می شوند و امکان تکثیر ندارند. توکن های NFT ، توانایی ایجاد اشیایی کاملا یونیک را می دهند که هرگز نمی توان از روی آنها نسخه کپی یا بدلی شان را ساخت. ساختار بلاک چین برای حفاظت از مالکیت اشیا فیزیکی به خوبی عمل می کند.
وجود ارزهای دیجیتال می تواند برای یک متاورس مفید باشد. آنها امکانات ایجاد یک اقتصاد دیجیتال با انواع گوناگون توکن های کاربردی و توکن های مجازی (NFT) را فراهم می آورند. استفاده از کیف پول های کریپتو مانند Trust Wallet و MetaMask بهترین سند مالکیت برای دارایی های دیجیتال هستند.


با توکن‌های NFT غیر مثلی یا غیرقابل معاوضه آشنا شوید.
در دنیای ارزهای دیجیتال، توکن‌های NFT ارزهای منحصر به فردی هستند که واحد تعویض پذیر نداشته و بلاک‌چین اختصاصی ندارند. Non Fungible Token که به اختصار NFT خوانده می‌شود و به معنای غیر مثلی یا غیر قابل معاوضه بودن است، یک توکن ویژه و مخصوص رمز گذاری است.

این توکن که از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند، برای ارتباط با دارایی‌های خاص دیجیتالی طراحی شده است؛ توکنی که مثل بیت کوین یا اتریوم قابلیت تعویض ندارد.

یک بیت کوین را می‌توانید با بیت کوین دیگری معاوضه کنید اما برای توکن‌های NFT این مشخصه در نظر گرفته نشده است.

منظور از مثلی یا غیر مثلی بودن توکن‌های NFT چیست؟

اجازه دهید اصطلاح مثلی یا غیر مثلی بودن را با یک مثال ملموس برایتان تشریح کنیم:

فرض کنید برای رفع مشکلی غیرمترقبه، مبلغی به ارزش 100 دلار از دوستتان قرض می‌گیرید و پس از گذشت دو هفته، 100 دلار را به او باز می‌گردانید.

ارزش پول برگردانده شده، درست به همان مقداری است که قرض گرفته بودید، اما دقیقا همان اسکناس 100 دلاری قبلی نیست.

شما اسکناس 100 دلاری قرض گرفته شده را خرج کرده و حالا یک اسکناس دیگر، دقیقا با همان ارزش قبلی به دوستتان بازگردانده‌اید. مثلی یا قابل معاوضه بودن چیزی مشابه همین مفهوم است.

اما اگر شما به جای پول، ماشین دوستتان را قرض گرفته بودید، دیگر نمی‌توانستید به جای ماشینی که تحویل گرفته‌اید، ماشین دیگری، حتی با همان ارزش به دوستتان تحویل بدهید. این مثال تفسیری قابل لمس برای غیر مثلی و غیر قابل معاوضه بودن است.

پرینت

 

© طراحی شده توسط بهین استارت

V.1013