درباره متاورس

درباره متاورس و NFT
متاورس پدیده‌ای نوظهور است که با وجود بیش از چنده دهه قدمت این واژه، به‌تازگی مفهومی عملیاتی به خود گرفته و این روزها بسیاری از علاقه‌مندان به تکنولوژی را سرگرم خود کرده است. این تکنولوژی شبیه بسیاری دیگر از مفاهیم فناورانه دیگر، در ابتدا در حد یک رؤیاپردازی در ذهن چند نویسنده و فیلمساز بوده که اخیراً به مرحله اجرا رسیده است.

متاورس (Metaverse) یک جهان مجازی است که کاربران می‌توانند با استفاده از عینک‌های مخصوص به نام عینک واقعیت مجازی شخصیت موردعلاقه خود را در آن بسازند و به‌واسطه آواتار(تصویر مجازی و کاراکتری که از خود می‌سازید)، درست مانند زندگی واقعی، در آنجا زندگی کنند.

شرکت هایی که در زمینه نوآوری تکنولوژی های جدید کار می کنند، از فناوری متاورس جهت ارائه تجربه جدید و پیشرفته ای برای تقویت و توسعه دنیای سه بعدی استفاده می نمایند. کلمه “metaverse” یک دنیای دیجیتالی را توصیف می کند که مشابه یک دنیای واقعی کاملا تحقق یافته و فراتر از دنیایی است که در آن زندگی می کنیم.
در حال حاضر متاورس به عنوان یک جهان مجازی قلمداد می شود که تمامی جنبه ‌های فناوری ‌های دیجیتال شامل ویدئو کنفرانس، بازی ‌های ویدئویی اینترنتی مانند ماین کرافت یا روبلوکس، معاملات ارزهای دیجیتال، ارسال و دریافت ایمیل، واقعیت مجازی، رسانه‌های اجتماعی و پخش های زنده را با هم ترکیب می ‌کند.
فعالیت های متخصصان بر روی اینکه چگونه می توان این بخش های مجازی را با هم هماهنگ نمود، در حال پیشرفت است. اما بعضی از بزرگان دنیای فناوری، متاورس را آینده ارتباطات و تعامل انسانی می ‌دانند.

مفهوم متاورس
متاورس از دو واژه (Meta) یعنی جهانی و (Vers) یعنی برتر تشکیل شده است. در نتیجه عبارت متاورس به معنای «جهان برتر» یا «برتر از جهان» است؛ دنیایی که محدودیت‌های دنیای فیزیکی را پشت سر می‌گذارد و شاید به نسخه‌ای از آرمان‌شهر موردعلاقه انسان‌ها باشد.

داستان تکنولوژی داستان ابراز توانمندی انسانهاست

انسان‌ها همواره به دنبال رشد و پیشرفت در زندگی خود بوده‌اند. آنها همیشه سعی کردند تا نه‌تنها با ساخت ابزارهای مختلف زندگی راحت‌تری را برای خود فراهم کنند، بلکه روزبه‌روز تسلط خود را بر دنیای اطرافشان بیشتر کنند. کشف چگونگی کنترل آتش در پیش‌ازتاریخ، منابع غذایی موجود را افزایش داد و اختراع چرخ به انسان‌ها کمک کرد تا در محیط زندگی خود سفر کرده و آنها را کنترل کنند. تحولات در زمان‌های تاریخی، از جمله صنعت چاپ، تلفن و اینترنت، موانع جسمانی برقراری ارتباط را کاهش داد و به انسان‌ها امکان تعامل آزادانه در مقیاس جهانی را داد. هم اکنون نیز انسان با خلق دنیایی جدید سعی دارد تا تسلط خود را بر زندگی هم‌نوعانش به حد کمال برساند

پرینت
 

 

© طراحی شده توسط بهین استارت

V.1013