تعریف گرافیکی


در درک چیستی گرافیک به دو صورت می‌توان اقدام کرد، اول استفاده از کلمه و دوم ریشه آن. وقتی به ریشه «گرافیک» می رسیم به ریشه یونانی آن می رسیم که عملی است که منجر به ثبت یک اثر تصویری می شود. در واقع هر چیزی که می‌توانیم ثبت کنیم، چه روی دیوار غار، چه شیشه‌های مه‌آلود و چه با مداد الکترونیکی روی پیکسل‌های تبلت، نوعی گرافیک است.
با این تفاسیر شاید بتوان گفت انسان حیوانی به جای حیوان انسانی، گرافیست است و شاید همین گرافیک بود که او را به فکر کردن به دنیای اطرافش فرا می خواند. بیایید ادامه دهیم موضوع ما در مورد زمینه های مختلف طراحی گرافیک است. در ادامه بیشتر در مورد اینکه گرافیک واقعا چیست صحبت خواهیم کرد.
کاربرد طراحی گرافیک چیست؟
گرافیک طیف وسیعی از کاربردها را دارد. به طور کلی از محتوای گرافیکی برای سرگرمی، برندسازی و تبلیغات و همچنین تولید اطلاعات استفاده می شود. عموم مردم تصور مبهمی از کار یک طراح گرافیک دارند.
طراحان گرافیک همه این کارها را انجام می دهند، اما اینها فقط عناصر یک تصویر بزرگتر هستند.
اگر از لحظه بیدار شدن تا خواب دنبال کنید، متوجه خواهید شد که عناصر گرافیکی همه جا هستند. از یک کیسه پنیر صبحانه گرفته تا پرکاربردترین اپلیکیشن های تلفن همراه و فرش زیر پای شما. فرش زیر پای شما ممکن است نخی نباشد و پارکت باشد.
باز هم مهم نیست. انسان تصویرسازی را دوست دارد. او از عناصر طبیعت و همچنین انتزاع خود برای تولید، ضبط و انتقال یک اثر تصویری وام گرفته است.

 

پرینت

© طراحی شده توسط بهین استارت

V.1013